Lokasyon

BIGHAUS, misyonu doğrultusunda kendi bünyesinde ve çevre kuruluşlarla beraber düzenleyenecek etkinlikler için pek çok imkan sunuyor. Yakın zamanda kullanılır hale gelecek olan irili ufaklı çalışma ve seminer odalarının yanı sıra daha büyük etkinliklerde kullanmak üzere ana etkinlik salonu (BiG Saal) ve tam teşekküllü mutfağı bulunmaktadır.

Rheinhausen semt merkezine birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunan ve toplu taşıma ile de kolayca ulaşılabilen binamızın 15 ila 20 araç kapasiteli otoparkı bulunmaktadır. Akşam saatlerinde ve haftasonları bina çevresinde pekçok ücretsiz park yeri bulmak da mümkün.

Toplu Taşıma

  • Durak “Stüning”
    Otobüs Hattı – 912,924
    3 dak. yürüyüş mesafesi
  • Durak “Friedrich-Alfred-Str.”
    Otobüs Hattı – 912,924
    5 dak. yürüyüş mesafesi

BiG Saal

Kültürel, sanatsal, sosyal ve eğitimle ilgili her türlü faaliyette kullanılabilecek olan ana etkinlik salonumuz BiG Saal; tam teşekküllü mutfak, ses ve ışık sistemleri, sinevizyon, genişletilebilir sahne gibi olanaklara sahiptir. Yemekli yada yemeksiz organizasyonlar için farklı konfigürasyonlarda düzenleyebileceğimiz salonumuzda yeterli sayıda mobilya ve sofra takımı stoğunun yanı sıra dijital piano, kürsü, mikrofon gibi teknik ekipmanlar da mecvuttur.

Salonumuzda kendi organizasyonlarını düzenlemek isteyen kurum ve bireylere, etkinliklerini en iyi şekilde gerçekleştirmeleri ve misafirlerine daha zengin bir program sunmaları amacıyla dilerlerse her türlü desteği veriyoruz. Bunlardan bazılarını sayacak olursak; etkinlik öncesi planlama, program akışı, davetli listesi, tanıtım (baskı-dijital-sosyal medya üzerinden), catering, canlı müzik, çeşitli sanatsal performanslar, video kayıt, teknik destek…

Telefonla yada e-posta yoluyla da bize ulaşıp görüşme talebinde bulunabilirsiniz.

BigSaal_05_V2_1

Fuaye

BiG Saal’ de yapılacak etkinlikler için bekleme veya karşılama salonu olarak kullanılabilecek fuaye alanımızı resim yada fotoğraf sergisi veya mini müzikal dinleti gibi sanatsal etkinlikler için düzenleme olanağı da bulunuyor. Dileyenlere ufak çaplı doğum günü veya kokteyl gibi kutlamalar için de kullanma imkanı sunuyoruz.