Eğitim

BIGHAUS, Kültür ve Sanat faaliyetlerinin yanı sıra toplumumuzun önemli bir ihtiyacı olan eğitim ve kişisel gelişim alanında da hizmet vermektedir. Alanında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek kurs, seminer, workshoplar ile toplumumuzu oluşturan başta gençler olmak üzere her yaş grubundan bireyler, hem kişisel gelişimlerini hem de kariyerlerini daha doğru planlama ve daha sağlam temeller üzerine inşa etme şansına sahip olacaklardır. Bu yönde yapılan her bir çalışma, hem sosyal hem de iş yaşamında bireyin, kendisini diğerlerinden ayıran  özelliklerine bir yenisini  eklemesine olanak sağlamış olacak, başarıyı yakalamasına önemli katkı sağlayacaktır. Bu doğrultuda ilk etapta aşağıdaki programlar hayata geçirilecektir.

Bighaus_DisCephe

   Dil Kursları

Yaşamımızı sürdürdüğümüz ülkeye entegrasyonun olmazsa olmazlarından olan dil öğrenimi, globalleşen dünyada da daha çok bilgi ve daha büyük kitlelere ulaşmakta kilit rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra, Almanya‘ da yaşamını sürdüren Türk toplumunun kanayan yaralarından biri de ana dilini tam ve doğru konuşup anlayamayan genç  bireylerin oldukça fazla olmasıdır. Bu nedenle BIGHAUS; Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Çince gibi dünya üzerinde her alanda yaygın kullanılan dillerin kurslarını gerçekleştirmektedir.

   Okul Destek Kursları

Her insanın ilgi ve yetenek alanları farklıdır. Kimi insan sosyal, dil, sanat veya spor gibi alanlarda; kimi insan ise matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi alanlarda yetenekli, ilgili ve dolayısıyla başarılıdır.  İlgi alanımız dışında olan ve eğitim hayatımızda bizden başarılı olmamız beklenen derslerin bazılarında desteğe ihtiyaç duyarız. İşte bu destek BIGHAUS’ ta sizleri bekliyor. Ögrencinin yaşı, seviyesi ve kişisel özelliklerine göre program belirleyen ve uygulayan öğretmenlerimiz, çocuklarınızın  zevk alarak öğrenecekleri destek programlarını sizlerin hizmetine sunuyor.

   Bilgisayar Kursları

Teknoloji, günümüzde ulaştığı noktayla bir çok imkan ve kolaylığı bizlerin hizmetine sunmaktadır. Sosyal ve iş yaşantımızın büyük bölümünde kullandığımız yazılımların daha etkin kullanılmasını ve bu yazılımların her olanağından faydalanabilmeyi amaçlayan bu kurslar uzman eğitimciler tarafından sunulacaktır. Bu kurslarla bilişim dünyasının kapıları sizler için ardına kadar açılmış olacak…

   Mesleki Eğitim Kursları

İngiltere’ de bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre bir insan, ömrünün 6935 gününü (19 sene) çalışarak geçiriyor. Ortalama bir insan ömrünün 25550 gün (70 sene) olduğunu düşünürsek mesleklerimizin hayatımızda ne kadar büyük bir yer kapladığını görmek daha da kolaylaşır. Ömrümüzün 3’te 1’ini verdiğimiz mesleğimizi en iyi ve en etkin biçimde yapmak, mesleki başarının yanı sıra ömrümüzün de en azından 3’te 1’inde mutlu olmamız demektir aslında. Başarı ve mutluluğun formülünü BIGHAUS Mesleki Eğitim Kurslarında bulabilirsiniz. Kariyeriniz için büyük avantaj ve gelişim sağlayacak mesleki eğitim kursları, alanında uzmanlaşmış profesyoneller tarafından gerçekleştirilmektedir.

   Yemek Kursları

Sağlıklı beslenme ve güvenli gıda tüketimi günümüzde çok daha önemli bir sorun haline geldi. Toplumlardaki obezite ve insan sağlığına zararlı ürünlerin oranı gittikçe artarken, düzenlediğimiz yemek kurslarına katılarak sağlıklı beslenme yollarını ögrenip kendi mutfağınızda güvenli gıda ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Öğrendiğiniz dünya mutfağından lezzetlerle kendinize, sevdiklerinize müthiş bir yemek deneyimi yaşatıp hafızalarda bir mutfak yıldızı olarak yer edinin. Dünya mutfakları, pastacılık, şeker hamuru ve butik pasta tasarımı gibi kursları BIGHAUS kalitesiyle sizlerle buluşturuyoruz.

   El Sanatları Kursları

Özellikle hanımlara yönelik olan bu kursumuz ilk etapta, çeşitli malzemeler kullanılarak takı tasarım ve uygulaması ile ahşap ve geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak tasarlanıp yapılan dekoratif el sanatları kursları olarak sizlerin hizmetine sunulmaktadır. Kurslarımız boyunca belirli aralıklarla eserlerin sergileneceği sergiler organize edilecektir. Bu kurslara katılarak boş zamanlarınızı değerlendirirken sadece size özel takı ve dekorasyon ürünlerine sahip olabilirsiniz.